Logowanie
slide3                     slide66 slide44 slide55 slide22

Baterie silosów

Budowa silosu

Silos zbudowany jest z blachy falistej, która zapewnia 3x większą sztywność silosu oraz szczelność zbiornika. Do budowy używa się 35% więcej blachy w stosunku do silosów z blach płaskich.

Baterie silosów to niezwykle skomplikowane układy, które wymagają dużej znajomości zagadnień technicznych oraz zasad przechowywania ziarna i procesów w nim zachodzących. Baterie do silosów znacznie poprawiają jakość ziarna oraz są dużym ułatwieniem podczas przechowywania surowców.

Ukośna rura załadowcza przechodząca przez środek silosu – co jest patentem firmy AGOS – umożliwia napełnienie silosu najkrótszą drogą.

Ukośny rękaw rozładowczy300 mm umieszczony wyżej w celu załadunku TIRów.

Dodatkowe uszczelnienie łączeń blach silosu masą silikonową, zapewniającą szczelność w każdych warunkach – +6 stopni latem i nawet -30 stopni zimą. Wentylacja na czubku dachu i przez otwory pod krawędzią dachu, dodatkowo znajduje się ukośna rura załadowcza, która zapewnia ciągłe krążenie powietrza w silosie.

Wysoko umieszczony właz umożliwia wejście do silosu, gdy jest w nim jeszcze 15-20% zboża zgromadzonego w silosie.

Duży właz dolny 60×60 cm z podwójnymi drzwiczkami, uniemożliwiającymi przypadkowe otwarcie silosu i wysypanie się zboża.

Silos wyposażony jest również w stopnie wewnętrzne ułatwiające wejście do silosu przez właz dolny.

Silosy 20t nie wymagają pozwolenia na budowę!   

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o ofertach?

Czy wiesz, że?

Mamy 20 lat doświadczenia w produkcji silosów. Jesteśmy pierwszym producentem silosów paszowych w Polsce i codziennie dążymy do jak najlepszego zaspokojania potrzeb naszych klientów

Agos Group